Stránky o hře Red Alert 2


Zpět na hlavní stránku

O datadisku


Kontakt na autora stránekNové jednotky ve hře

Kromě Yuriho (který má celou novou armádu) dostali nové jednotky i sověti a spojenci.

Spojenci

Z amerických nových zbraní je zejména užitečná pojízdná pevnost, která když se správně vyplní jednotkami je téměř neporazitelná.
Robot control Robot control
Tato budova umožňuje výrobu používání robotů

Guardian G.I Guardian G.I
Tímto vojákem získávají Američané konečně jednotku schopnou pálit na vzdušné cíle. Je vyzbrojen samopalem, ale po zakopání používá účinný raketomet proti vzdušným i pozemním cílům.

Robot tank Robot tank
Poměrně málo účinná jednotka. Její výhodou je že jí nemůže ovlivnit Yuri a že má schopnost jezdit i po vodě a může tak bojovat proti lodím.

Battle fortress Battle fortress
Nejlepší z nových zbraní Američanů. Dá se do ní dát až 5 různě namíchaných pěchotních jednotek, kteří z ní střílí. Pevnost jim díky silnému pancíři poskytuje ochranu a jednotky v ní jsou tak mnohem silnější. Její nevýhodou je pomalá rychlost, proto je účinná především v kombinaci s chronosférou.

Sověti

Rusové sice přišli o klonovací nádrže,psichický sensor a Yuriho, zato mají například nový bojový vrtulník a budovu, která snižuje čas výroby.
Industrial plant Industrial plant
Tato budova snižuje cenu jednotek a tím i dobu výroby.

Battle bunker Battle bunker
Jedna z nejlepších obranných staveb vůbec. Do bunkru se vejde pět obyčejných vojáků a efekt jejich střelby je stejný jako z obsazené budovy.

Boris Boris
Tento voják je schopný přivolat útok několika migú na jakoukoliv budovu nebo obrannou stavbu a tím ji okamžitě zničit. Sám je vybaven kalašnikovem a je velmi úspěšný v boji s pěchotou i tanky.

Siege chopper Siege chopper
Nejlepší nová jednotka. Může útočit buď ze vzduchu nebo přistát, zakopat se a vysunout své velmi účinné dělo. Tento vrtulník je dobrý i na odkrývání mapy a jako obranné dělo v základně. Nepočítáme-li francouzský grand canyon, je to jediné dělostřelectvo ve hře.

-zpět na stránku o datadisku